Zeynep Gülcan Özgül

Zeynep Gülcan Özgül

zeynepgulcanozgul@iomvakfi.org.tr 

Kütahya doğumlu. Lisans eğitimini Kapadokya’da, Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünü birincilikle bitirerek tamamladı.

2012 yılında yayımlanan ilk basılı eseri Müebbet Aşık isimli kitabının tüm gelirini çeşitli dezavantajlı insanlara ve sokak hayvanlarına bağışlamakta. Ülkemizdeki haklarını en iyi şekilde öğrenmek adına Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü başarıyla tamamladı.

Yaşam Koçluğu mesleğine 2020 yılında Aşkım Kapışmak gibi işinde profesyonel isimlerden çeşitli eğitimler alarak başladı. Aynı kurumdan Aile Danışmanlığı, Evlilik ve İlişki Koçluğu, Mentörlük eğitimlerini de aldı ve sınav sistemine dayalı sertifikalarını almaya hak kazandı. 

Farklı kurumlardan Bilişsel Davranışçı Terapi, Regresyon, Enneagram gibi eğitimler aldı. Şu an Koçluk ve benzeri alanlarda profesyonel eğitimler veren bir kurum olan Ctos Academy’nin bir üyesi ve koçlukta ICF ve MYK onaylı belgeler için ünvanlanma yolunda ilerlemekte. Aynı zamanda CTOS Girişimci Koçlar Kulübü’nün de üyesi ve Ctos Academy ile çeşitli gönüllü koçluk projelerinde yer almakta.

Tüm bunlarla birlikte, roman yazmanın dışında, hobi olarak resim ve müzik alanıyla da oldukça sık ve profesyonel olarak ilgilenmekte. Bu alandaki bireysel çalışmaların dışında ise yine üyesi olduğu Terennüm İyilik Korosu ile de gönüllülük işleri yapmakta.

İnsan, doğa ve hayvan sever bir toplum gönüllüsü.

Ayrıca BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi)nin, bilişsel çarpıtmalar ve bunlarla başa çıkma alanında İOM’a bağlı olarak eğitim vermekte.