EĞİTİMLERİMİZ

İyi Olmak Mümkün Programı’na katılanlar,  psikolojinin  ve kişisel gelişim yöntemlerinin harmanlandığı en etkili çalışma yöntemlerini öğrenir ve pratik eder. Dolayısıyla hayatlarının her alanında kendi üzerlerinde veya sevdiklerine çalışmalar yapabilirler.

 Bu program başlangıç eğitimidir. Diğer programlara katılmadan önce bu programı almış olmanız gerekir.

Program 2’şer saatlik 6 farklı modülden oluşur.

1. Modül: Anda Kalmanın Faydaları ve Teknikleri

Zihnimizin bir özelliği haline gelmiş olan geçmişle hesaplaşma ve pişmanlıklar ile gelecek endişesiyle önlem almaya çalışmamız gün içinde dikkatimizin dağılmasına sebep olur. Bunun sonucu olarak yaptığımız işe odaklanamayız ve ortaya yeni yanlışlar ve hatalar çıkar. Bu defa onlarla ilgili pişmanlıklar bizi yine andan uzaklaştırdığı gibi onları düzeltmekle öyle vakit kaybederiz ki yeni işlere başlayamayız. Bu sarmaldan çıkmanın yolu anda kalmayı öğrenmek ve bunun idmanı sayılan meditasyon tekniklerini hayatımıza nasıl geçireceğimizi anlamaktan geçer. Tıpkı bedenimizin fit olması için çeşitli egzersiz çalışmaları gibi zihnimiz için de egzersizler mevcuttur. Önemli olan nasıl ve ne zaman ne yapacağını bilmektir.

2. Modül: Hikayen Olmasa Sen Kim Olurdun?

Yaşadıklarımızla ilgili zihnimizde yazmış olduğumuz hikayeler ömür boyu bizimle birlikte gezerler. Hatta öyle ki uyurken bile bizi rahat bırakmazlar. İnsan, doğası gereği sürekli haz peşinde iken yazdığı hikayelerin acısı altında ezilir ve bir müddet sonra başa çıkamaz olur. Bu noktada ‘farkındalık’ denen beceriye ihtiyacı vardır. Bu becerinin kazanılması ile birlikte içimizden yeni bir ‘ben’ doğar.

3.Modül: Yargılarımız ve Önyargılarımızla İlgili Ne Yapacağız?

Önyargılarımız otomatik hale gelmiş düşünce kalıplarımızdır. Toplum, aile, okul, arkadaş, iş çevrelerinde her an yenileri eklenmektedir. Yargılarımız ise düşünce ve duygularımızın bizi ele geçirme yoludur. Özellikle Byron Katie’nin ‘the work’ yöntemi ile çalışarak onları kendimize faydalı hale getirebiliyoruz.

4.Modül: Uzlaşma Kültürü Nasıl Bir Şey?

Diğer modüllerde zihnimizin işleyişi hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olup idman yaptığımız zaman kolayca ve doğal olarak elde edebileceğimiz uzlaşma kültürünün içselleştirilmesi ve bir çeşit test edilmesi gerekmektedir. Sonuçta haklı olmak ve mutlu olmak bizim için ne zamanlar önemli ve seçimlerimizi hangi yönde yapmalıyız?

5.Modül: Denge Nedir?

İçimizdeki eril ve dişil tarafı dengeye getirmeden hayatımızın dengeye gelmesi mümkün gözükmüyor. Hayat içerisinde dengede olma hali insanın mevcut potansiyellerini en iyi şekilde gerçekleştirmesine kapı aralıyor. Bu modülde yapacağımız çalışmalarla içsel dengenin nasıl bir şey olduğuna dair farkındalıklar elde edecek, dönüşümler yaşayacağız.

 6.Modül: Genel Bakış

5 Modülde yaptıklarımızın hepsini bir arada kullanma becerilerini geliştirmek üzere genel bir bakışla programı tamamlayacağız. Yeni ve iyi bir yaşam olasılığını hissetmeye başlayarak programı sonlandıracağız.

Başvurular belli bir sayıya ulaşınca eğitim için size haber verilecektir.

 

 

İYİ OLMAK MÜMKÜN PROGRAMINA KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüne ait 10 zihinsel çarpıtma konu alınarak hazırlanan Bilişsel Çarpıtmalar Programı’nda her hafta bir bilişsel çarpıtma ele alınır ve İyi Olmak Mümkün yöntemleri kullanılarak çalışılır.

Her modül toplamda 2 saat sürmekte ve program 10 haftada tamamlanmaktadır. Bu eğitimi almak için İOM eğitiminin alınmış olması gerekir.

 1. Modül: Ya Hep Ya Hiç Düşüncesi
 2. Modül: Aşırı Genelleme 
 3. Modül: Zi̇hi̇nsel Fi̇ltre 
 4. Modül: Olumluyu Geçersi̇z Kılmak
 5. Modül: Sonuçlara Atlamak
 6. Modül: Büyütme Veya Küçültme 
 7. Modül: Duygusal Kararlar
 8. Modül “-Meli̇, -Malı” Cümleleri̇ 
 9. Modül: Eti̇ketleme 
 10. Modül: Ki̇şi̇selleşti̇rme

 

Katılım Şartları:

İyi Olmak Mümkün Programını tamamlamış olmak

Program Detayları:

 • Program her hafta ÇARŞAMBA günü yapılıyor
 • 20:30 -22:30 saatleri arasında, ZOOM üzerinden gerçekleşiyor
 • Toplam 10 hafta/20 saat sürüyor.

Başvurular belli bir sayıya ulaşınca eğitim için size haber verilecektir.

BİLİŞSEL ÇARPITMALAR PROGRAMINA KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tamamıyla bireysel dönüşümüne odaklanmış bireyler için hazırlanmış, 16 haftalık eğitim programıdır. 8’er modülden 2 dönem olarak gerçekleştirilir. Hayat içerisinde karşılaşılan önemli kavramların üzerine kurgulanan programda, eğitim boyunca katılımcılara eğitmenler tarafından çalışmalar yaptırılırken katılımcılar da çalışma yaptırma deneyimi yaşarlar. 

Yasemin Conker’in yetiştirdiği Eğitmen ekibi tarafından verilecek olan bu ileri seviye eğitim programı, sizi kendi zihinsel dönüşüm yolculuğunuza çıkarıyor.

Her hafta işlenen farklı konular üzerinden, İYİ OLMAK MÜMKÜN teknikleri ile yapacağınız yoğun çalışmalardan oluşan farkındalığınız ile gündelik yaşamınızda kalıcı bir dönüşüme şahitlik edecek ve diğer insanların dönüşümü için kılavuzluk edebileceksiniz.

Yaşamsal Dönüşüm Atölyesi, 16 haftalık bir eğitim programıdır. 8’er modülden 2 dönem olarak gerçekleştirilir. Hayat içerisinde karşılaşılan önemli kavramların üzerine kurgulanan programda, eğitim boyunca katılımcılara eğitmenler tarafından çalışmalar yaptırılırken katılımcılar da çalışma yaptırma deneyimi yaşarlar. 

Atölye sonunda Katılımcı Belgesi verilir.

Katılım Şartları:

İyi Olmak Mümkün ve Bilişsel Çarpıtmalar Programlarını tamamlamış olmak

 1. Hafta: Yalan
 2. Hafta: Dinleme
 3. Hafta: Anne – Baba
 4. Hafta: Bağımlılık
 5. Hafta: Bütünlük
 6. Hafta: Koşulsuz Sevgi
 7. Hafta: Günah – Batıl İnanç
 8. Hafta Evet ve Hayır
 9. Hafta: Ego
 10. Hafta: Cinsellik
 11. Hafta: Eril – Dişil Enerji
 12. Hafta: Para
 13. Hafta: Ölüm – Doğum
 14. Hafta: Zaman
 15. Hafta: Hayaller – Hayal Kırıklıkları
 16. Hafta: Hastalık

Başvurular belli bir sayıya ulaşınca eğitim için size haber verilecektir.

YAŞAMSAL DÖNÜŞÜM ATOLYESİ PROGRAMINA KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

İyi bir İOM uygulayıcısı yetiştirmek üzere tasarlanmış ileri düzey bir eğitimdir.  Yalnızca Yaşamsal Dönüşüm Atölyesi’ne katılmış olan kişilerin katılabildiği Uygulayıcılık Atölyesi’nde her oturumda, bir katılımcı uygulama yaptırma deneyimi yaşar.

Oturumlar katılımcıların güncel gündemleri üzerinden uygulamalar yaptırılarak gerçekleşir. Amaç, her bir katılımcının tüm İOM tekniklerini ustalıkla kullanabilme yetisi geliştirebilmesidir. Eğitim sonunda katılımcılar İleri seviye uygulayıcılık yetkinliği kazanır. Program 8 hafta sürer.

Bu eğitime katılan tüm katılımcılara İOM Uygulayıcısı Sertifikası verilir.

Eğitimin ilk haftasında aktarılacak farkındalıklar:

 1. Biz Neyiz, Biz Ne Değiliz? (Psikiyatrist, psikolog, koç, öğretmen, uzman, bilen, deha vb.)
 2. Çalıştırdığın herkesin yaratıcı, becerikli ve bütün olduğunu fark et. (İnsanları eşit gör)
 3. Dinleme / Akış
 4. Yapılmaması gerekenler; Akıl Verme / Öğüt Verme / Yargılama / Karar Verme / Akıl Okuma
 5. Hangi durumlarda çalıştırma yapılmaz?
  Alkol, 1. derece yakınlar, Hasta iken
 6. Güven. Bunları anladın, anladığına güven, kendine, katılımcıya ve sisteme güven. Güven içinde olmak nasıl bir şey? Akışa güvenmek nasıl bir şey?

Başvurular belli bir sayıya ulaşınca eğitim için size haber verilecektir.

UYGULAYICILIK ATOLYESİ PROGRAMINA KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Yalnızca Uygulayıcılık Eğitimi alanların katılabildiği Eğitmenlik Eğitimi, İOM eğitimi vermeye gönüllü olan katılımcılardan oluşur. Program ücretsizdir.

Eğitmenlik programı sırasında uygulayıcılar İOM eğitimlerinde 1 yıl boyunca yardımcı eğitmen olarak görev alır.  Vakıf Kurulu tarafından yapılacak değerlendirme sonunda uygun görülen katılımcılar İOM Vakfı Eğitmenleri arasında yerini alır.

Başvurular belli bir sayıya ulaşınca eğitim için size haber verilecektir.

EĞİTMENLİK EĞİTİMİ PROGRAMINA KAYDOLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.