Nilay Kaçkar

Nilay Kaçkar

nilaykackar@iomvakfi.org.tr

1964 yılında Hakkari’de doğdu. Memur bir ailenin 6. ve son çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve liseyi Bursa’da okuduktan sonra, Hacettepe Üniversitesinden Diyetisyen ünvanı ile mezun oldu. 3 yıl özel sektörde görev yaptı. Akabinde mesleğini, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 25 sene kurum, poliklinik ve eğitimci diyetisyen olarak icra etti. Aynı kurumda ders kitapları yazdı ve seminerler verdi. Bu esnada pek çok hizmet içi eğitimlere ve kongrelere de katıldı.

Emekli olduktan sonra  girdiği arayış, ona “İyi Olmak Mümkün” yolculuğunu başlattı. Sırasıyla İyi Olmak Mümkün, iyi Olmak Mümkün teknikleri ile BDT, İyi Olmak Mümkün eğitmen Eğitimi, Nefes ve Farkındalık, Uygulamalı Nörobilim Okulu, ICF Profesyonel  Koçluk, ICF Duygusal Zeka ve Mikro Mimik, ICF Öğrenci Koçluğu, ICF Mindfulness Koçluğu, ICF NLP Practitioner, ICF MSBR eğitim ve programlarına katıldı. Halen Çocuk Gelişimi Bölümü  Lisans eğitimine devam etmektedir.

Öğrenmek, deneyimlemek ve öğretmek en büyük motivasyon kaynağıdır. Ailesini ve arkadaşlarını hayatının zenginliği, kara kalem resim yapmayı, yüzmeyi ve yürümeyi ise hayatının  renkleri olarak ifade ediyor.

İyi Olmak Mümkün Vakfı kurucu üyelerindendir. Halen İyi Olmak Mümkün Vakfı  bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.