Ayşegül Çakır

Ayşegül Çakır

aysegulcakir@iomvakfi.org.tr

1974 İstanbul doğumludur. İstek Vakfı Belde Lisesi ve Marmara Üniversitesi İİBF mezuniyetinin ardından Anadolu Üniversitesi AÖF Kamu Yönetimi Bölümünü bitirmiştir. Türkiye’de sektöründe öncü firmalarda, dış ticaret satış ve pazarlama yöneticiliği,  son olarak ECA Elginkan Holding’deki ürün yöneticiliği deneyimlerinin ardından, İngiltere’de London School of Economics ve PACE Business Development Academy’de aldığı eğitimlerin devamında kariyerini iş geliştirme uzmanı olarak sürdürmektedir.

PACE Partners International firması için Londra’da gerçekleştirdiği projelerin ardından, 2010 yılından bu yana PACE Partners Istanbul Ofisi’nin kurucusu olarak ağırlıkla Türkiye’de danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda YAD Eğitim Danışmanlık ve TBS Akademi’nin çözüm ortağıdır.  

Şirketlerle yürüttüğü projelerin yanı sıra, yine uzmanlık alanı ile ilgili görevlerde, başta turizm sektöründeki STK’ların yerel markalaşma projeleri ve belediyelerin kurumsallaşma çalışmalarında yer alan ÇAKIR, 2015 yılında başlattığı, Güney Ege merkezli olup İstanbul’da Tanevi Kültür Avlusunda eşzamanlı devam eden sosyal sorumluluk projesi ‘@levante.32 ’yi uluslararası alana taşımak üzere, kadın girişimciler, sanatçı ve tasarımcılarla çalışmalarını sürdürmektedir.

İdyma Çağdaş Sanat Derneği üyesidir.

Danışmanlıkları ve Uzmanlık Alanları:

-Teknik uzmanların satış yönetimi (Bankacılar, finans uzmanları, mühendisler, sigorta, hukuk ve müşavirlik firmaları)

-Profesyonel hizmet sektöründe satış stratejileri ve müşteri deneyimleri

-Dış Ticarette uygulamalar ve hedefler

-Organik büyüyen firmalarda proaktif strateji geliştirme

-Müşteri bağlılığı ve sürdürülebilirliği

-Destinasyon yönetimi ve markalaşma

-Kurumsallaşma süreçlerinde proaktif sürdürülebilirlik

-Fiyat psikolojisi ve rekabet yönetimi

-STK’larda Sürdürülebilir Yapılanma

-İş geliştirme modelleri

-Girişimcilikte iş modelleri

-Bayi Ağında Süreç ve Strateji Geliştirme